مهدی مرتضوی

کارآفرین و مربی کسب و کار

درباره استاد:

 بنیان گذار استارتاپ مطبم و مطبم کالج، ایده پرداز ، کارآفرین و مربی کسب و کار، طراح محصول، طراح رابط و تجربه کاربری

آدرس ایمیل

mahdi7146@gmail.com

شماره تماس

09118882744

واتساپ

+989778882744

آدرس

تهران، دبستان، خ استاد حسن بنا، کوچه غنچه، پلاک 7 واحد 11

ماموریت و بیوگرافی

مهدی مرتضوی هستم کارآفرین و مربی کسب و کار. ازونجایی که علاقه زیادی به ساختن داشتم سال ۹۳ به دنیای وب و برنامه نویسی ورود کردم. دنیای وب دنیای جذابی بود ابتدا با برنامه نویسی وب و موبایل شروع کردم و به سمت طراحی کشیده شدم.
فعالیت من به عنوان طراح و برنامه نویس در تیم برنامه نویسی ورنا بر روی استارتاپ پزشکیار شروع شد. در حین کار روی استارتاپ پزشکیار کودک، در مسابقات و کارگاه های استارتاپی زیادی مثل استارتاپ ویکند دانشگاه گیلان، استارتاپ ویکند مالی فناپ دانشگاه خاتم شرکت کردم. حضور در این رویدادها و کار بر روی استارتاپ باعث شد علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی پیدا کنم. زیرا با کمترین بودجه و با تکیه بر دانشی که دسترسی بهش رایگان و آسون بود میشد ارزش افزوده زیادی ایجاد کرد و به سرعت یک استارتاپ سودده رو تشکیل داد. به همین خاطر سعی کردم فرآیند تشکیل یک کسب و کار رو به صورت علمی با متدهای به روز استارتاپی مثل مدل کسب و کار الکساندر اوستروالدر و نوپای ناب اریک ریس یاد بگیرم.

متاسفانه از تئوری تا عمل فاصله زیادی هست در عمل پستی بلندی هایی رو تجربه میکنی که اصلا پیش بینی شو نکرده بودی. استارتاپ پزشکیار کودک بخاطر مشکلات تیمی و دیر رسیدن به بازار و همچنین اتمام بودجه سرانجام در نیمه های راه تعطیل شد. اما من بیخیال رویا و هدفم نشدم و بلافاصله استارتاپ دیگری رو در هکاتون برنامه نویسی به نام گیلگرد شروع کردم که در حوزه گردشگری و غذای محلی فعالیت میکرد متاسفانه عمر گیلگرد خیلی کوتاه بود عدم شناخت بازار باعث شد اپلیکیشن ما هیچ وقت وارد بازار نشه و موفقیت چندانی نصیبش نشه. خیلی اتفاقی اینبار با یک تیم چابک استارتاپ روایت حرم رو راه اندازی کردیم وب سایت و اپلیکیشن روایت حرم راه اندازی شد و وارد بازار شدیم حتی کاربران زیادی رو به دست آوردیم اما این استارتاپ هم بخاطر کمبود منابع مالی و عدم نیاز بازار برای همیشه خاموش شد.

ناامید شدم ولی بیخیال نشدم به همراه دوستم یک استارتاپ مشاوره پزشکی به نام دکترسوال راه اندازی کردیم حاصلش یک وب سایت مشاوره پزشکی به همراه کانال و پیچ شد که باعث شد اولین درآمد اینترنتی خودم رو کسب کنم. 350 جذب پزشک یکی دیگه از موفقیت های ما بود. ماهانه با یک وب سایت کوچک 500 تا یک میلیون درآمد داشتیم و به سمت موفقیت پیش میرفتیم. سه سال روی استارتاپ مدروفین فعالیت کردم اما بخاطر مشکلات تیمی از این تیم خارج شدم.
سرانجام بعد از خروج از تیم، تمام دانش و تجربه خودم رو جمع کردم و استارتاپ مطبم رو راه اندازی کردم. استارتاپ مطبم به پزشکان این امکان رو میده که مطب مجازی خودشون رو راه اندازی کنن و از طریق ابزارهای آنلاین بتونن با بیمارانشون ارتباط برقرار کنن. در حال حاضر بر روی استارتاپ مطبم کار میکنم. دوست دارم تموم تجربیات خودم رو در اختیار دیگران قرار بدم. تا اگر کسی خواست کسب و کار خودشو راه اندازی کنه مثل من درگیر مشکلات ریز و درشت نشه.

دوره های ارائه شده توسط این مدرس