درباره من

از وقتی یادم میاد سرم تو وسایل برقی بود، هنرستان و کاردانی و کارشناسی برق خوندم . همزمان با دوره کارشناسی تو خیابون لاکانی رشت، کیس و قطعات کامپیوتری تعمیر میکردم. یادم میاد ترم ۲ کارشناسی بودیم که به دوستم گفتم کاش میشد یه سایتی طراحی کنیم که بصورت نرم افزاری و از راه دور مشکلات کامپیوتری مردم رو حل کنه و همین ایده خام باعث شد به همراه دوستم به کلاس آموزش طراحی وب سایت بریم. برنامه نویسی وب خیلی خوب و هیجان انگیز بود ولی وقتی فهمیدم چقدر خط کد باید بزنم تا فقط یه جدول رو از دیتابیس فراخوانی کنم کلا قید ایده ای که داشتم رو زدم.

چند ماه بعد خیلی اتفاقی به سمت برنامه نویسی اندروید کشیده شدم و فصل جدیدی از زندگیم شروع شد. چند کتاب جاوا و برنامه نویسی اندروید خریدم و حتی به کلاس برنامه نویسی اندروید رفتم و بعد از چند ماه یکی دو تا اپلیکیشن تو کافه بازار پابلیش کردم. ماه ها گذشت تا اواخر ترم ۴ کارشناسی بودم که یکی از دوستام باهام تماس گرفت و گفت اپلیکیشنی که برای پروژه کارشناسیش درست کرده با استقبال مواجه شده و خیلی خوب میشه اگه با همکاری همدیگه این اپلیکیشن رو بازنویسی کنیم.

ازونجایی که کار با فتوشاپم خوب بود و تجربه بیشتری در برنامه نویسی اندروید داشتم طراحی ظاهر این اپلیکیشن دست من افتاد. همون زمان بود که با نرم افزار Adobe Illustrator آشنا شدم و رابط کاربری این اپلیکیشن رو با این نرم افزار طراحی کردم. خوشبختانه هرکسی که نمونه کارم رو دیده بود واقعا از کارم تعریف میکرد و همون زمان بود که متوجه شدم در طراحی رابط کاربری استعداد و علاقه زیادی دارم. همین علاقه هم باعث شد بیشتر به سمت رابط کاربری کشیده بشم و دربارش تو گوگل مطلب میخوندم، تحقیق میکردم با مفاهیم و اصطلاحتش آشنا میشدم.

آروم آروم وقتی کارم حرفه ای تر شد از برنامه نویسی اندروید فاصله گرفتم و فقط رابط کاربری طراحی میکردم. ماه ها گذشت و چندین و چند پروژه دولتی، خصوصی و فریلنسری با دوستم انجام دادیم. این اواخر هم به سمت طراحی رابط کاربری وب کشیده شدم و درآمد قابل توجهی ازش کسب کردم.

الانم که دارم این متن رو مینویسم سعی دارم مهارت هایی که یک طراح رابط کاربری باید داشته باشه رو تکمیل و تقویت کنم. نمیدونم در آینده چی پیش میاد ولی به غیر از طراحی رابط کاربری به طراحی تجربه کاربری و مدیریت محصول هم علاقه دارم . امیدوارم روزی برسه که با استفاده از تمامی مهارت هام بتونم یک استارتاپ قوی برای خودم اجرا کنم و رویای خودمو بسازم.

مهدی مرتضوی
بهمن ۹۵